Dieta odchudzająca a wrzody

Witam mam pytanie.chcialam zapytac co mam jesc zeby troche schudnac,czy jesli przestane jesc smazone mieso a zastapie wiecej warzywami?dodam też ze mam problemy z żoładkiem,nie jest to jeszcze potwierdzone ale myśle ze mam wrzody.mam 29lat.jesli zjem cos tlustego to zaraz boli mnie żoładek,i wymiotuje.U nas to rodzinne tato św.pamieci też miał wrzody.Lekarz nie kazał jesc słodyczy,smażonego.

Witam, dieta przy chorobie wrzodowej musi być dostosowana do każdego w sposób indywidualny. oczywiście powinna być lekkostrawna: unikać należy smażonego, tłustego, słodkiego, ograniczeniem błonnika, ograniczeniem soli, oraz bez produktów, które danej osobie szkodzą. Ważna jest samoobserwacja. Owoce powinny być raczej przetworzone, nie surowe, warzywa nie wszystkie są tolerowane. Ale przede wszystkim jeżeli podejrzewa Pani u siebie wrzody należy wykonać badania, gdyż dieta tylko wspomaga leczenie farmakologiczne. Żeby schudnąć zdrowo radziłabym najpierw się przebadać, wtedy można z diety łatwostrawnej układać dietę niskokaloryczną.