Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Dieta powinna być lekkostrawna i składać się z 5 niewielkich objętościowo posiłków dziennie. Należy pić dużo wody, aby nie dopuścić do tworzenia się kamieni, które najprawdopodobniej były przyczyną problemów z pęcherzykiem. Dieta powinna być też ubogo tłuszczowa ze względu na zmniejszone wydzielanie żółci. Po około 1-2 miesiącach do diety należy powoli wdrażać surowe warzywa i owoce i spożywać stopniowo w coraz większych ilościach. Proszę unikać słodyczy i smażonych produktów, a posiłki najlepiej przygotowywać samodzielnie w domu. Jeżeli masa ciała znacznie przekracza normy polecam wybranie się do dobrego dietetyka klinicznego.

0

W początkowym etapie po usunięciu pęcherzyka zalecana jet dieta lekkostrawna z ograniczeniem tłuszczu (mało błonnika pokarmowego, duże ograniczenie tłuszczu, słodyczy, alkoholu). W kolejnych etapach po około 3 miesiącach można dietę rozszerzać, czyli dokładamy surowe warzywa i owoce, ale z tłuszczem , alkoholem i słodyczami nadal trzeba uważać, nie tylko ze względu na tłuszcz, ale nadmiar kalorii.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty