Witam serdecznie,

Żywienie przy chorobach wątroby różni się w zależności od jednostki chorobowej oraz wielkości uszkodzenia. Dodatkowo w cukrzycy typu II w diecie należy uwzględnić wymienniki węglowodanowe, które pozwalają na utrzymanie stałego stężenia glukozy we krwi, a jest to bardzo istotne w zachowaniu zdrowia i unikania powikłań. Ma Pani rację wiele produktów zalecanych przy diecie lekkostrawnej z ograniczoną ilością tłuszczu przy schorzeniach wątroby wyklucza się z zaleceniami diety stosowanej w diecie cukrzyka, dlatego powinna Pani udać się na bezpośrednie konsultacje z dietetykiem, ponieważ na bazie informacji z internetu nie będzie Pani w stanie dobrać odpowiedniej diety. A ułożona dieta przez specjalistę jest przede wszystkim bezpieczna i dostosowana do Pani indywidualnych potrzeb.
Dietę przy cukrzycy dopiera się także do dawek i rodzaju insuliny, więc jest dużo czynników, które należy uwzględnić podczas wyboru posiłku.
Zapraszam także na stronę www.kalorynka.pl, gdzie może znaleźć Pani materiały o zdrowym stylu życia, ale najważniejszym i właściwie pierwszym krokiem, który powinna Pani podjąć to bezpośredni kontakt z dietetykiem,

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann
www.kalorynka.pl

0

Uszkodzenie wątroby może przebiegać w bardzo różnej postaci, od niej uzależniony jest dobór diety. Z Pani opisu nie wiemy z czym dokładnie ma Pani problem. Niestety przy nakładaniu się jednostek chorobowych skomponowanie prawidłowych jadłospisów staje się trudniejsze. Zachęcamy do wizyty u dietetyka, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu, wyników badań, analizy masy i składu ciała będzie mógł pomóc w ułożeniu odpowiedniej terapii żywieniowej.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

0

Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.

Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.

Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

0

Od rodzaju uszkodzenia wątroby uzależniony jest dobór diety. Zachęcam do wizyty u dietetyka, który pomoże w dobraniu odpowiedniego sposobu żywienia.

Pozdrawiam,
Katarzyna Wawrzyniak
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty