Dieta w cukrzycy u męża

Witam, mój mąż ma cukrzycę. Czytałam parę pozycji na temat odpowiedniej diety dla niego, ale nie bardzo rozumiem tych proporcji. Mąż pilnuje cukru i raczej ma go w normie. Czy w związku z tym ważne jest aby udać się do dietetyka?

Witam, zachęcam do odwiedzenia dietetyka. Doradzi on jak należy się żywić i ułoży dietę dla męża, w której proporcje białkowo-tłuszczowo-węglowodanowe będą odpowiednie dla cukrzyka. Należy pamiętać, że odpowiednia dobrana dieta stanowi podstawową terapię w leczeniu tej choroby.
Pozdrawiam
dietetyk Justyna Siwek