Dieta po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego

Witam 23 maja b.r. mialam operacje ( laparoskopowe usuniecie woreczka żółciowego ) , chciałam sie spytac czy moge po tygodniu od operacji wprowadzac produkty z diety wątrobowej,tzn czy moge normalnie jesc np.pieczywo,drugie danie z obiadu,poki co jem same kleiki,kasza manna na wodzie.drugie moje pytanie dotyczy bólu,bardzo mnie jeszce wszystko boli,zwlaszcza pod łukiem prawym żebrowym,ciezko mi sie smiac czy głeboko złapac oddech bo boli,dziekuje za odpowiedz.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

zalecenia co do diety powinna Pani otrzymać na wypisie ze szpitala. Jeżeli wszystko jest w porządku może Pani powoli wprowadzać produkty z diety łatwostrawnej.
Pozdrawiam