Dieta po usunięciu kamicy nerkowej

moja mama miałajużniedrożną nerke ,usunieto jej kamienie ale nadal sie dubuja i boli co może być pomocne,co pic i co zażywać?

Dzień dobry,

Właściwa dieta w kamicy nerkowej odgrywa istotną rolę w leczeniu, a następnie profilaktyce.
Dobiera się ją odpowiednio do rodzaju tworzących się kamieni. Tą informację Powinna Pani / Pan uzyskać od lekarza.
Ponadto należy pić duże - 2 litry / dzień wody najlepiej niskozmineralizowanej - o zawartości minerałów do 500 mg/ l np. Żywiec Zdrój, Kropla Beskidu, Arctik. Bowiem mocz jest bardziej rozcieńczony, częściej się go oddaje i przez to zmniejsz się ryzyko ich tworzenia.

Witam, w profilaktyce kamicy warto w diecie zwiększyć ilość płynów, zmniejszyć spożycie soku z grejpfruta, ograniczyć kwas szczawiowy przez wyeliminowanie szczawiu, szpinaku, ograniczyć spożycie białka, soli, mleka i produktów mlecznych. Należy dbać o prawidłową masę ciała i zwiększyć aktywność fizyczną.