Czy częste jedzenie szpinaku zwiększa ryzyko kamicy nerkowej?

Chciałam zapytać cz y to prawda, że częste jedzenie szpinaku zwiększa ryzyko kamicy nerkowej? Znalazłam taką informację w internecie, ale wolę się upewnić. Z góry dziękuję za odpowiedź

Częste jedzenie szpinaku zwiększa ryzyko kamicy nerkowej. Przesadą byłoby jednak "katowanie się" i nie dotykanie potraw, o których Pani pisze. Spożycie od czasu do czasu łyżki szpinaku (np. do mięsa w II daniu), talerza zupy szczawiowej czy też kompotu z rabarbaru u nikogo nie wywoła gwałtownego powstania kamieni. Zalecane jest ograniczenie a nie bezwzględny zakaz... Pozdrawiam rh