Dieta przy Hashimoto

Witam, Mam pytanie dot. choroby Hashimoto (odmiana z niedoczynnością) - znalazłam dwa źródła,które przedstawiają dietę - u Państwa napisane jest, żeby spożywać w odpowiednich ilościach białko (mleko,biały ser, jaja itp) i oleje (rzepakowy), a w innym źródle jest napisane, aby te produkty najlepiej wyeliminować. Jak to w końcu jest ? Moje TSH to 5 "z groszem", a dawkę mam aż 100Euthyrox, mam 25 lat...Dlatego jest to dla mnie ważne, aby dobrze dobrać dietę i pomóc trochę organizmowi. Pozdrawiam

Witam, przy niedoczynności tarczycy powinno się spożywać odpowiednie ilości białka w postaci mięsa, ryb, nabiału. W przypadku nietolerancji pokarmowej wskazane jest wykluczenie np. mleka, jednak radzę najpierw zrobić testy. Olej rzepakowy jest dobrym źródłem kwasów omega- 3, polecałabym także oliwę z oliwek lub olej lniany. Dieta przede wszystkim musi być uregulowana, z odpowiednią ilością owoców i warzyw (uwaga na np. brokuły, kapustę itd. spożywać tylko gotowane).
Jednak zawsze dietę należy dobierać indywidualnie.

Wszystko zależy od indywidualnej reakcji organizmu. Wyłączenie pszenicy i nabiału daje bardzo dobre efekty, są to również bardzo częste alergeny,które wychodzą z testów (na nietolerancje pokarmowe IgG zależne, są to badania z krwi). U moim Gabinecie zlecam dużo tych badań i tylko 1 pacjentce z Hashimoto produkty nabiałowe wyszły o.k....Czy Pani również na niego reaguje? Warto zrobić badania i jeśli jest reakcja białko pokrywamy z mięsa i jaj (chyba, że i one wyszły w reakcji). Zachęcam do lektury, pomoże Pani zdecydować co dalej http://www.dietetykwkrakowie.pl/artykuly_i_porady/dieta-artykuly_i_porady/nietolerancje-pokarmowe-igg/