Dieta, waga a wyniki badania tarczycy

dzien dobry mam taki problem mam 170 cm wzrostu a waga 75kg i mam spory brzuszek ktory starsznie wyglada , cofajac sie do roku czasu nie mialam w ogole nawet oponki plaski brzuszek mialam.Robilam badania na tarczyce i nic nie wykazaly.Co moze byc powodem ? prosze o pomoc . Dodam ze codziennie jezdze na rowerze minimum 20 minut.

Jeżeli z tarczycą jest wszystko w porządku prawdopodobnie Pani aktualna masa ciała jest wynikiem stylu życia - a więc połączonego efektu sposobu odżywiania i aktywności fizycznej. Niestetety 20 minut jazdy na rowerze dziennie to raczej mała aktywność fizyczna, a Pani bazowe zapotrzebowanie energetyczne to 1700-1800 kcal. W takiej sytuacji nie trudno o nadwyżkę energetyczną, która skutkuje dość szybkim przyrostem masy ciała. Najlepiej jest w takiej sytuacji udać się do specjalisty, który podda analizie Pani nawyki żywieniowe i pomoże dobrać odpowiedni sposób postępowania. Pomoże on również w ustaleniu przyczyny przyrostu masy ciała jeżeli ma ona charakter zaburzeń zdrowotnych.

Witam.Prawdopodobnie Pani masa ciała związana jest ze złym sposobem odżywianiem i aktywnością fizyczną.Proponowałbym udać się do dietetyka który przeprowadzi wywiad żywieniowo -zdrowotny i pomoże dobrać indywidualną diete.
Pozdrawiam

Szanowna Pani,
Pani problem może być związany ze złym sposobem odżywiania. Zalecałbym kontakt z dietetykiem, który zanalizuje Pani jadłospis i pomoże go zoptymalizować.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl