Dlaczego bardzo boli i piecze mnie żołądek?

Witam! Od dobrych kilku miesięcy (coś Ok roku) bardzo boli i piecze mnie żołądek, myśle ze to jest przyczyna częstych wymiotów braku apetytu, a nawet jeśli coś zjem to mam wrażenie ze zaraz mój żołądek wybuchnie. Jestem pozbawiona jakiekolwiek mocy, jestem ciagle zmęczona, nawet zwykły prysznic pochłania tyle energii ze zaraz po nim mam ochotę tylko usiąść bądź się położyć i odpocząć. Ostatnio doszły mocne bóle głowy, odczuwam tez bardzo dziwny bol po prawej stronie brzucha. Zauważyłam również ze od jakiegoś czasu nie jestem w stanie isc na zakupy i przejść sklepu nigdzie nie siadając ponieważ bol w dolnej części pleców jest nie do wytrzymania. Dochodzi do odrętwienia tej części tak ze można mi igły wbijać a ja nic nie poczuje. To samo zaczęło dziać się z prawa noga. Sinieja mi także stopy i usta. Nie wiem już jakie badania mam robic i gdzie się udać. Strasznie się mecze byciem ciagle zmęczona i bez totalnej chęci do robienia czegokolwiek. żyjąc w ten sposób czuje się jak moja babcia . A mam tylko 21 lat! Prosze o pomoc!

Lek. Wojciech Zygmunt

Opisane przez panią dolegliwości bólowe najprawdopodobniej świadczą o chorobie zapalnej lub wrzodowej dwunastnicy. W tym celu polecam pilnie wykonać gastroskopię. Ponadto w celu różnicowania z innymi przyczynami dającymi podobne objawy polecam wykonać oznaczenia: AlAT, AspAT, bilirubina, amylaza, lipaza, GGTP, ALP. Ponadto warto wykonać badanie USG jamy brzusznej. W celu doraźnego zwalczania dolegliwości polecam zakupić leki z grupy inhibitorów pompy protonowej (np. polprazol, heligen) i przyjmować je nawet 2 razy dziennie. W trakcie bólów polecam nie korzystać z szeroko dostępnych leków przeciwbólowych z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. ibuprofen, aspiryna i inne), gdyż są to leki, które będą przyczyniać się do dalszego uszkodzenia śluzówki przewodu pokarmowego i nasilenia zapalenia oraz objawów klinicznych. Bezpiecznym lekiem będzie w tym przypadku paracetamol, lecz proszę go stosować ostrożnie zgodnie ze wskazaniami, gdyż jego przedawkowanie może być niebezpieczne i prowadzić do niewydolności wątroby. Pozdrawiam i życzę zdrowia!