Dlaczego byłem osobą bardzo sfrustrowaną, niestabilną emocjonalnie, impulsywną, znerwicowaną?

Witam. Jakiej choroby można się dopatrzeć w tym co zaraz opiszę? Parę lat temu odstawiłem leki psychotropowe dokładnie zyprazidon i haloperidol. Spowodowane było to tym, że nie czułem się chory i po tych lekach bardzo dużo spałem i tyłem. Odstawiłem je w marcu a to co się potem działo trwało do końca sierpnia. Nagle mój napęd psycho ruchowy i humor poszybowały znacząco lecz stopniowo w górę. Zmysły się wyostrzyły, schudłem, potem pojawiła się nadmierna gadatliwość i bezsenność. Robiłem sprzątanie w środku nocy. Potem stałem się bardzo rozrzutnie hojny. Rozdawałem pieniądze ludziom na ulicy. Wydawało mi się że mam misję pomagania wszystkim którzy wydawali mi się biedni i potrzebujący. Pojawiły się też objawy magicznego myślenia że ludzie czytają mi w myślach i że ja mam wpływ na pogodę przez dobre uczynki które robię. Potem kiedy dostałem zespołu odstawiennego neuroleptycznego musiałem wrócić do leków pomimo tego że czułem się bardzo dobrze psychicznie bo byłem w euforii. I wtedy zaczęło się piekło. Pojawił się ogromny dół i płaczliwość, poczucie winy za ogrom zła popełnionego jak mi się wydawało przeze mnie. Wydawało mi się że trafię do piekła. Pojawiła się nerwica i nerwobóle które spowodowały że chodziłem codziennie do spowiedzi aby to okropne uczucie zniknęło. Pojawiły się nieprzyjemne doznania że robaki łażą mi pod skórą oraz zwidy słuchowe w postaci dziwnych pisków. Podczas kuracji lekami stan się unormował. Leki wyżej wymienione brałem dlatego że byłem osobą bardzo sfrustrowaną niestabilną emocjonalnie, impulsywną, znerwicowaną. Jakbym miał depresję i pobudzenie naraz taki stan mieszany który towarzyszył mi od wielu lat. Leki powodowały że stałem się spokojniejszy ale działałem jak automat. Nie byłem na oddziale zamkniętym nigdy. Teraz jestem osobą bardzo pobożną i nawet nieźle mi się dzięki Bogu układa ale miewam wahania nastroju i objawy kontrolowania moich myśli. Co to za dolegliwość mi towarzyszy?

Dobry Wieczór Panu,

Z Pana relacji wnioskuję, że wskazana jest konsultacja specjalistyczna w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i leczenia opisanych przez Pana symptomów.
Proszę już nie czekać i sięgnąć po potrzebną Panu pomoc.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Pana, pyta się Pan o diagnozę, ale ja jej nie mogę postawić przez internet; nie znam Pana, nie widziałam Pana nigdy u siebie w gabinecie, zatem byłoby to z mojej strony nieetyczne, gdybym diagnozowała na odległość. Wszelkie pytania i wątpliwości odnośnie stanu zdrowia i leczenia, proszę kierować do swojego lekarza psychiatry. On zna Pana najlepiej. Pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym Nowym Roku 2018.