Dlaczego ciągle chudnę i tracę apetyt?

Mam 20 lat 173cm i 40 kg wiec jestem bardzo chuda. robiłam wszelkiego rodzaju badania. Tarczyca w normie krew w normie. Nie odchudzam sie i nie wymiotuje po posiłkach. Stosowałam dietę 3000 kcal dziennie ale nic nie daje. Z dnia na dzień załamuje się nad sobą patrzac do lustro i nie wiadomo dlaczego tracę apetyt. Chce sie dowiedzieć co zrobić by apetyt mi wrócił i przytyć choć pare kilo. p.s. jem 5 głównych posiłków i dojadam miedzy tym nie jem tłusto. Nie przepadam za owocami jem tylko banany

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Pani stan psychiczny nie jest najlepszy, korzystna by była konsultacja u psychodietetyka. Pozdrawiam.

Witam,
Aby przybrać "na wadze" należy włączyć do codziennego jadłospisu naturalne, prawidłowo dobrane "bomby kaloryczne". Wśród nich znajdziemy: - orzechy, - nasiona, - suszone owoce, - wafle ryżowe, - chałwa, - banany, - winogrona, - awokado, - oliwy i oleje dodawane do posiłków (do sałatek, surówek - warzyw), - tłuste ryby (2 razy w tygodniu). Ponadto należy pamiętać, aby przerwy między posiłkami nie były dłuższe niż 3-4 godziny, należy przyjmować 5 posiłków dziennie, każdy główny posiłek (śniadanie, obiad i kolacja) muszą zawierać wszystkie grupy produktów, czyli zarówno węglowodany, białko i tłuszcze wraz z warzywami. Proszę pamiętać o I śniadaniu, jest ono niezbędne, gdyż daje zastrzyk energii. Dodatkowo pragnę zaznaczyć, iż zarówno zmniejszenie jak i zwiększenie masy ciała wymaga czasu. Prawidłowe przytycie to przyrost 0,5 - 1 kg masy ciała na tydzień. Do jadłospisu warto włączyć: - pierogi, - naleśniki, - kopytka, - pyzy, - kluski śląskie, - leniwe, - makarony. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu mailowego w celu ustalenia jadłospisu.
Dodatkowo zalecam wykonanie badania PPM (podstawowej przemiany materii) - w Warszawie badanie to jest wykonywane w Instytucie Żywienia i Żywności za niewielką opłatą.
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka,
m.rapacka@dietanamiare.pl

Waga jest bardzo niska dlatego prosze sie udac do lekarza celem diagnostyki jej przyczyny. Nie tylko nadczynnosc tarczycy przebiega ze spadkiem masy ciała, jest wiele innych chorób, które mogą sie manifestowac w ten sposób.

Witam
Przy tego typu dolegliwościach należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym i poprosić go skierowania na szczegółowe badania . Tego typu dolegliwości mogą mieć różne podłoża.
pozdrawiam

Witam serdecznie,

Jeżeli z badań wychodzi wszystko w porządku to być może wina niewłaściwej diety: Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia i tak jak Pani wspomina można podjadać pomiędzy. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem. Śniadania muszą być spore i bogate w węglowodany złożone. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po duże ilości zdrowych przekąsek: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne. Sól można spożywać jedynie w niewielkich ilościach. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy unikać napoi energetycznych oraz zawierających kofeinę, dużo teiny i innych związków przyspieszających przemianę materii. Nigdy nie sięgać po środki przeczyszczające, pobudzające. Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin. Przed samym snem warto wypić napar z melisy(działanie uspokajające, zwolni przemianę materii), zjeść łyżkę miodu, wypić szklankę mleka.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu tel.506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, powinna Pani nadal spróbowąc zdiagnozować stan zdrowia. Być może przyczyna tkwi jeszcze gdzieś indziej. Zalecam stworzenie dzienniczka dietetycznego i udać się z nim po kilku dniach do lekarza oraz do dietetyka. Współpraca powinna zaprowadzić do znalezienia przyczyny utraty wagi i apetytu. Pozdrawiam, Kamila Ziemann