Dlaczego czuję ból tego zęba podczas wysiłku?

Miałem leczonego zęba na nfz. Wcześniej mnie nie bolal. Miała być lekka próchnica, a okazało się że jest miękka tkanka głębiej. Dentysta założył jasny biały opatrunek i kazał przyjść za 2-3 miesiące, jak ząb się biologicznie podleczy. Problem jest taki, że czuje lekki/średni ból tego zęba podczas posiłku. Mogło coś pójść nie tak? Jestem na urlopie i nie wiem, czy mogę spokojnie iść po powrocie czy szukać coś na szybko

Jeżeli ból jest lekki to spokojnie proszę czekać. W przypadku głębokiej próchnicy trzeba czekać i oceniać sytuację. Ząb może przestanie boleć. W przypadku nasilenia objawów potrzebne leczenie endodontyczne pod mikroskopem przeprowadzane na jednej wizycie.