Dlaczego doszło do zapłodnienia w takim czasie?

Dzień dobry. Moja partnerka (44) poroniła rok temu (15 maja) w 7,5 tygodniu ciąży. Dokladnie rok pozniej (kwiecien, maj) okazalo się, że jest ponownie w ciazy, tym razem jak dotąd wszystko jest ok. Co mnie dziwi - starałem się o ponowną ciążę cały rok, dlaczego udało się dopiero w tym samym okresie na wiosnę co rok temu? Czy ona mogła to specjalnie zaplanować? (Twierdzi, ze nie, ale jej nie wierzę). Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

na zapłodnienie wpływa ogrom czynników, których nie sposób zaplanować czy przewidzieć. Wątpliwe jest więc to, aby partnerka z jakiegoś konkretnego powodu zachodziła w ciążę akurat w tym okresie. Sądzę, że jest to czysty przypadek, zwłaszcza jeśli przez cały rok starali się Państwo o potomstwo.

Ponadto po poronieniu lekarze zalecają zachowanie odpowiedniej przerwy (najczęściej kilkumiesięcznej), aby kobieta mogła dojść do siebie, a organizm mógł się zregenerować.

Zachęcam więc do rozmowy z partnerką, gdyż szczerość i zaufanie są bardzo ważne w związku. Jest to tym bardziej istotne z uwagi, że będą mieli Państwo dziecko.

Być może na przyszłość przydadzą się Państwu wskazówki dotyczące tego, jak zwiększyć szansę na ciążę. Znaleźć je można w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-szybko-zajsc-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.