Dlaczego dziąsła samoistnie krwawią?

Witam. Mam 22 lata. Moje górne dziasla krawawia samoistnie oraz są troszkę opuchniete i miekkie, nie bolą, zeby również nie bolą. Niestety ta krew po prostu bardzo cuchnie i nawet mycie zębów 5-6x dziennie nie pomaga.. Dziś byłem u stomatologa, powiedział że trzeba będzie usunąć kamień. Zabrał się za to ale po 5-10 min stwierdził że nic nie może z tym zrobić i mam iść gdzie indziej bo te dziasla bardzo mocno krawawia... Rzeczywiście bardzo dużo krwi miałem w ustach, nawet chyba widziałem tam male skrzepy krwi.. Tak czy siak dalej czuje brzydki zapach w ustach bo poza "wstępnym skalingiem" nic nie zrobił.. Co to może oznaczać? Bardzo się niepokoje..

Przyczyną krwawienia jest najczęściej kamień nad i poddziąsłowy. Konieczna pełna higienizacja w powiększeniu którą wykonuje higienistka, kamień poddziąsłowy powinien zostać usunięty urządzeniem Vector przez lekarza. Jeżeli stan zapalny jest duży i znaczne złogi kamienia, normalne jest że podczas usuwania dziąsła mocno krwawią ale to nie jest przeszkoda tylko utrudnienie które trzeba pokonać, proszę znaleźć gabinet w którym kompleksowo zajmą się jama ustną.