Dlaczego dziecko ma napady suchego kaszlu?

Witam. Od kilku tygodni moja 15 letnia córka skarży się na napady suchego kaszlu. W jednej chwili wszystko jest dobrze, a po dosłownie sekundzie kaszle i nie może przestać. Córka ma bardzo dobrą kondycję (dużo ćwiczy, biega, gra w siatkówkę), a mimo to męczy się i ma problemy z oddychaniem po zwykłym wejściu po schodach czy krótkim biegu. W dzieciństwie chorowała na astmę, jednak z czasem choroba zniknęła, więc boję się, że to może być np. nawrót choroby. Proszę o szybką odpowiedź.

Przyczyną może być alergia np. na pyłki roślin, dlatego córka kaszle od kilku tygodni- jest to związane z pyleniem. Wywiad astmy w przeszłości także zwiększa ryzyko alergii. Wskazana jest wizyta u alergologa/pulmonologa w celu diagnostyki , w tym także wykluczenia nawrotu astmy.