Dlaczego krwawienie z odstawienia nie wystąpiło?

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące tego, czy poniższe okoliczności mogły spowodować brak krwawienia z odstawienia? Tabletki antykoncepcyjne biorę od ok 10 lat i nigdy nie miałam takiej sytuacji, aby krwawienie nie wystąpiło. Zatem od początku, w dniu 22.06 odbyłam stosunek używając dodatkowo prezerwatywy, skończył się bez wytrysku. Po dwóch dniach zaczęłam czuć lekkie pieczenie i myślałam, że dostanę zapalenia pęcherza, po kolejnych dwóch dniach doszło swędzenie, odbyłam teleporade w dniu 29.06 z ginekologiem, który wypisał flucofast (wzięłam 3 dni po 1 tabletce) i globulkę Pirolam intima vag. Problemy nie ustąpiły, wręcz nasiliły się. Gdy miałam już taka możliwość, poszłam na wizytę stacjonarną do ginekologa który stwierdził infekcje grzybiczą i wypisał trioxal (15 tabletek, po 4 dziennie, dwie rano i dwie wieczorem) oraz globulki pimafucin 6szt. Ponownie leczenie rozpoczęłam 04.07, po zakończeniu leczenia objawy prawie ustąpiły ale nadal męczyło mnie trochę pieczenie cewki moczowej lub pęcherza, nie byłam w stanie jednoznacznie stwierdzić. Znam swój organizm i poinformowałam ginekolog, że czuje, iż nadal coś mi dolega. Ginekolog pobrała wymaz z pochwy oraz skierowała na badanie ogólne i posiew moczu. Na dzień dzisiejszy otrzymałam wynik ogólny moczu gdzie dla normy bakterii do 130, mój wynik wynosi 376, natomiast z wymazu otrzymałam na razie jeden wynik posiew z dróg moczowo płciowych (szyjka macicy) tlenowo, w opisie mam stwierdzone LICZNE klebsiella pneumoniae oraz streptococcus agalactiae. Czyli leczono mnie na infekcje grzybiczą, a okazuje się, że mam infekcje bakteryjna? Do sedna, w dniu 12.07 wzięłam ostatnią tabletkę microgynon 21 i w dniu 16.07 powinno wystąpić krwawienie z odstawienia które się nie pojawiło, czy wszystkie te leki i infekcje mogły spowodować jego brak? Po przyjęciu wszystkich antybiotyków gdy lekarz powiedział, że jestem zdrowa w dniu 12.07 odbyłam stosunek również dodatkowo zabezpieczając się prezerwatywa, stosunek niepełny, bez wytrysku.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

czasem zdarza się, że krwawienie z odstawienia nie występuje pomimo prawidłowego stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli jest to jednorazowa sytuacja, to nie ma powodów do niepokoju.

W Pani przypadku w ostatnim czasie dodatkowo doszło do infekcji w wyniku których stosowała Pani leki. To wszystko mogło sprawić, że krwawienie się nie pojawiło. Jeśli przyjmowała Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie, to skuteczność jest zachowana i nie musi się Pani obawiać o ciążę.

Gdyby w kolejnym miesiącu ponownie nie pojawiło się krwawienie z odstawienia, warto skonsultować się w tej sprawie z ginekologiem.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-infekcja-moze-powodowac-opoznienie-krwawienia-z-odstawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zatrzymanie-krwawienia-z-odstawienia-a-stosowanie-leku-mycosyst-na-infekcje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.