Dlaczego lekarze nie informują o zamulającym działaniu leków z grupy SSRI?

Witam od dłuższego czasu przyjmuje leki z grupy SSRI głownie paroksetynę i teraz escitalopram.Mam taki problem,że po tych lekach jestem cały czas zmulony i bez energii do działania.Potrafię spać po kilkanaśćie godzin na dobę i mam kłopoty z erekcją.Kiedy zgłaszam problem lekarzowi mówi,że to nie od tych leków,że tylko na mnie one tak działają.Problem trwa juz kilka lat.Parę razy miałem zmieniane leki i podczas ich odstawiania wszystkie te problemy ustawały byłem pełen energii i nie miałem kłopotów z erekcją,ale wróciło i to czego bym nie chciał.Więc dalej przyjmuję te leki.Natomiast zastanawia mnie fakt tego braku energii Szukając informacji na różnych forach napotkałem się z całą masą informacji potwierdzających zamulające działanie tych leków.Własciwie to tych wpisów są tysiące często pada określenie "serotoninowe zamulacze".Natomiast zastanawia mnie fakt dlaczego nigdy nie uzyskałem się takiej informacji od lekarza? ukrywają to? nie wiedzą?Na prawdę już nie wiem.....

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
oczywiście wiedzą... Niestety różnie bywa z tymi informacjami przekazywanymi pacjentom. Niektórzy uważają, że skutki uboczne w postaci obniżonego poziomu energii są mniej dokuczliwe jak objawy pierwotne zgłaszane przez pacjenta. Ilu lekarzy tyle odpowiedzi na Pana pytanie. Naukowo dowiedzony jest fakt, że SSRIe wpływają na poziom libido i często pacjenci po prostu rezygnują z ich brania tylko dlatego, żeby poczuć się dobrze i żeby wróciła im potrzeba seksualna. Cóż, decyzja należy do osób zainteresowanych.
Pozdrawiam.