Dlaczego m te niekontrolowane drżenia rąk?

Witam, Od kilku lat zmagam się z niekontrolowanym drżeniem rąk, ostatnio zauważyłam u siebie również drżenie głowy i napięciem mięśni (najbardziej szyjnych i mieśni pleców ). Moja babcia cierpiała na Parkinsona. Czy mogę zmagać się z tym samym? Mam 21 lat

Witam! W tym wieku bardziej prawdopodobna diagnoza to zaburzenia nerwicowe. Niemniej jednak z uwagi na obciążenie rodzinne wskazane badanie neurologiczne, ew. z badaniami laboratoryjnymi. Jeżeli wykluczą, to należy zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego też po konsultację: osobowość, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, sugestywność i inne. Powodzenia W. Łuczkowski.