Dlaczego mam bardzo wypięty brzuch?

Witam, Od trzech tygodni mam bardzo wypiety brzuch, wydaje sie wzdety ale nie mam gazów, choc brzuch sam w sobie boli. Jest połączony z brakiem apetytu, ogolnym oslabieniem, sennoscia, mdlosciami. Po zjedzeniu staje sie jeszcze wiekszy i choc jestem glodna nic nie jem bo nie mam ochoty. Bardzo czesto mam odruch wymiotny zwlaszcza rano. Mam 23 lata i jestem szczuplej postury wiec brzuch bardzo sie odroznia od reszty ciala. Dodam ze prowadze zdrowy tryb zycia, co dzien jadalam okolo 2100 kcal i uprawialam sport a teraz praktycznie nic nie jem bo mi niedobrze i brak mi sil na jakąkolwiek aktywność fizyczną.

Witam serdecznie, z wymienionymi przez Panią objawami należy skierować się do lekarza gastroenterologa, wykonać serię badań stwierdzających kliniczne problemy. W następnej kolejności przystępujemy do "leczenia" dietetycznego, czyli szukamy błędów dietetycznych, nietolerancji pokarmowych, produktów mających wpływ na zaburzenia trawienia. Zalecenia dietetyczne najlepiej jeśli są stosowane równolegle z diagnostyką medyczną, wtedy skuteczność leczenia jest największa.

Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Stachura-Kapusta
Klinika Dobrego Dietetyka