Dlaczego mam gwałtowne poty?

Dzień dobry. Mężczyzna, 71 lat, 173 cm, 110 kg, początki cukrzycy ( glukoza 110 - 125 , rano i wieczór po 1 tabl. Symformin XR 1000mg, lekkie nadciśnienie leczone ). Leczę się juz ok. 8 lat. Ostatnio bardzo sie poce przy niewielkim wysiłku głownie ciało od pasa w górę wraz z głową. Co może być przyczyna tak gwałtownego pocenia? Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam, nic Pan nie napisała o wysiłku fizycznym. Za zasada jest taka: im więcej ćwiczymy tym więcej się pocimy. Przyczyna może być też np. w gospodarce hormonalnej. Jeżeli problem będzie się utrzymywał warto to skontaktować z lekarzem.