Dlaczego mam problemy z logicznym myśleniem?

Moim problemem jest brak logicznego myslenia ciagle robie sobie pod gorke i zamiast przemyslec co robie i mowie to dzialam pod wplywem emocji.Zawsze wybieram zle rozwiazania i plote co mi slina na jezyk przyniesie.Ludzie mnie denerwuja robia to specjalnie a ja juz nie wytrzymuje.Przeklinam i wpadam w szal.I wszystko zapominam pomimo tego ze sie czegos naucze to pozniej to zapomne.Mam jakies leki i fobie.Chcialabym cos zrobic ale sie boje i wszystko zawsze odkladam na pozniej zamiast zrobic od razu.Jestem rozkojarzona i nie umiem odpoczac bo ciagle czuje niepokoj.Mam dwojke nieplanowanych dzieci bez ojca.Jestem nerwowa i skrecam i wyrywam wlosy.Czuje sie gorsza od innych.Jakas beznadziejna mam wachania nastrojow.Czy to moze byc ze stresu czy moze brak witamin w organizmie?

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry oraz psychologa psychoterapeuty, gdyż najprawdopodobniej pomocna okazałaby się psychoterapia. Pani objawy związane są ze stresem oraz być może obecnością zaburzenia/zaburzeń psychicznego/psychicznych. Dobrym rozwiązaniem byłaby rozmowa z psychiatrą, który być może postawiłby diagnozę i zalecił farmakoterapię. Leki tego typu usprawniają neuroprzekaźnictwo ważnych dla zdrowia psychicznego neuroprzekaźników w mózgu, gdyż objawy są zwykle wynikiem jego nieprawidłowego funkcjonowania. W niektórych przypadkach skrajny brak witamin (głównie z grupy B, D oraz magnezu) może prowadzić do objawów psychopatologicznych, ale przeważnie są one powiązane ze zbyt niskim poziomem neuroprzekaźników w tym przede wszystkim serotoniny i/lub dopaminy, noradrenaliny. Farmakoterapia powinna być uzupełniona psychoterapią podczas której pacjent uczy się radzić sobie ze stresem, objawami oraz lepiej poznaje sam siebie i źródła problemu. Wspominała Pani o lękach i fobiach i tutaj jestem ciekawa czego one dotyczą i szkoda, że nie rozwinęła Pani tego bardziej. Sądzę, że warto udać się na konsultację i zadbać o siebie.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/