Dlaczego mam przebarwienia okolicy pępka?

Witam. Ostatnio zaczęły mi się pojawiać przebarwienia skóry w okolicach pępka i podbrzusza. Przebarwienia te są trochę ciemniejsze oraz suche niż normalna skóra gdzie indziej. Czym To jest spowodowane? Napomne tylko że czesto się w tych miejscach gole, i może to od t ego? Chłopak 18 lat

Problem powinien ustąpić samoczynnie po wyeliminowaniu czynnika drażniącego.
Należy pamiętać, że miejsc zranionych/ podrażnionych nie powinno się wystawiać na działanie promieniowania słonecznego, ponieważ skutkuje to również pojawieniem się zmian hiperpigmentacyjnych.

W razie ewentualnych pytań, pozostaję do Pana dyspozycji.
Aleksandra Gołda