Dlaczego mam ślinotok mając 32 lata?

Dzień dobry, od kilku miesięcy mam ślinotok, piecze mnie język i podniebienie, od niedawna zaczęło mnie piec w klatce piersiowej najczesciej boli mnie z lewej strony klatki piersiowej i zaczely strzelać wszystkie stawy tak jakby na raz. Leczyłem się już na grzybicę, odwiedziłem kilku laryngologów nic nie nie pomogło. Jama ustna piecze, ale nie ma alarmujących zmian, mam też mnóstwo drobnych jasnych kropek na ustach, krtań też w miarę w porzadku. Zrobiłem też badania krwi z których niewiele wynikło. Zbadałem się na HIV, kiłę, wyniki ujemne. Mam ciągła chrype, co rano pojawia mi się czasami szary, czasami żółtawy nalot który znika w ciągu dnia lub utrzymuje się w niewielkim stopniu. Ciągle przelykam ślinę i nie już co mam robić, co jakiś czas kołata mi też serce. Mam też suchy kaszel, kaszle przy najmniej raz dziennie. Chcialbym prosić o poradę co powinienem zrobić. Straciłem ostatnio też kilka kilogramów, mam niewielkie zmiany (na bocznej stronie języka, ale laryngolog mówią że to nic poważnego) Dodam, że jestem też zestresowanym człowiekiem Mam ogromne problemy z koncentracją.

Redakcja abcZdrowie

Witamy, w odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie, chcielibyśmy zachęcić do skontaktowania się z Pańskim lekarzem prowadzącym lub specjalistami z następujących dziedzin: gastrologia lub kardiologia. Opisywane przez pana dolegliwości mogą mieć związek z różnymi jednostkami chorobowymi. Biorąc pod uwagę wymienione objawy, typu ślinotok, pieczenie języka, naloty na języku czy bóle w okolicach klatki piersiowej, można podejrzewać, że dokuczają Panu problemy gastryczne (np. refluks żołądkowo-przełykowy). Wizyta u gastrologa z pewnością dałaby wskazówki, co do ewentualnej diagnostyki (np. badania obrazowe przełyku, USG jamy brzusznej) i ustalenia dalszego postępowania. Jako że dodatkowo wymienia Pan dolegliwości ze strony serca, można rozważyć również kontakt z kardiologiem, aby wykluczyć jakieś zaburzenia pracy serca. W tym wypadku opisywany przez Pana stres, może być czynnikiem, który powoduje te dolegliwości. Ponadto wspomina Pan o wynikach badań wirusologicznych oraz morfologicznych krwi, które są prawidłowe. Możliwe, że konieczne jest poszerzenie tych badań o bardziej specjalistyczne, które dadzą jednoznaczne odpowiedzi w Pańskim wypadku. Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/slinotok-przyczyny-kuracja, https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-opryszczka oraz https://zywienie.abczdrowie.pl/objawy-refluksu. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.