Dlaczego mam spuchnięte palce?

Puchna mi palce przy paznokciach raz spuchniete raz nie.. Tak co parę dni. Zaczęło się to od bakteri helicobacter. Teraz mam tylko żołądek jeszvze chory po bakteri. Wcześniej palce nie puchly nigdy. Czy to może być związek z toksynami bakteri

Witam Panią
Proszę jak najszybciej skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu. I opowiedzieć mu o zauważonych objawach, a lekarz już będzie wiedział co dalej. Pozdrawiam.