Dlaczego mam tą biegunkę po jedzeniu?

Witam, 15 lipca zjadlem popularny kebab, 15 minut po tym zaczelo sie bulgotanie w brzuchu i odrazu biegunka. Trzymalo mnie okolo trzech tygodni, zrobilem wszystkie badania(oprocz pasozytow), nic nie wyszlo. Jakis czas bylo dobrze, caly sierpien w porzadu, teraz zaczal sie wrzesien i znowu zaczelo sie bulgotanie(gdy klade sie spac i wstaje rano), ale nie ma biegunek tylko bulgotanie, a dzisiaj po wypiciu mleka smakowego dostalem biegunki i dalej bulgocze mi w brzuchu. Co mi moze dolegac?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

bulgotanie w brzuchu po zjedzeniu kebaba, któremu towarzyszyła biegunka najprawdopodobniej było związane z zatruciem pokarmowym. Być może mięso było nieświeże, w efekcie czego doszło do zatrucia.

Ponadto objawy, które Pan opisuje świadczyć mogą o nietolerancji pokarmowej. Być może nie toleruje Pan mleka. Żeby to sprawdzić należałoby całkowicie wyeliminować je z jadłospisu i obserwować swój organizm. Warto również wykonać badania na nietolerancje pokarmowe, aby zweryfikować, które składniki Panu szkodzą.

Czasem zdarza się tak, że przelewanie w brzuchu związane jest z zespołem jelita drażliwego, zapaleniem żołądka lub niedrożnością jelit. Wówczas należy udać się do gastroenterologa.

O tym, kiedy bulgotanie w brzuchu powinno niepokoić przeczyta Pan w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bulgotanie-w-brzuchu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.