Co zrobić z tą biegunką trwającą 2 tygodnie?

Witam od 2ch tygodni mam biegunke , i jeszcze w dodatku boli mnie po lewej stronie pępka , mam takie wypukłe... Nie mam apetytu i ciegle jestem zmeczona. Zastanawiam czego moze to być przyczyną moze jakies zatrucie... Potrafie isc do toalety 5-6 razy dziennie Prosze o jakąs rade

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli biegunka trwa już 2 tygodnie, a dolegliwości nie ustępują, to nie powinna Pani zwlekać z konsultacjami lekarskimi. Przyczyn biegunki może być wiele, jednak te o charakterze infekcyjnym nie powinny trwać tak długo, a jeśli tak się jednak dzieje – konieczne jest wdrożenie leczenia.

Ponieważ jednak wspomina Pani o bólu brzucha z lewej strony w okolicy pępka, to może to wskazywać na zapalenie uchyłków, które to może przebiegać właśnie z biegunką, a niekiedy z zaparciami spowodowanymi niedrożnością jelit. Nierzadko towarzyszy chorobie gorączka.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/choroba-uchylkowa-jelit.

Proszę pamiętać, że niezależnie od przyczyny, przewlekła biegunka może być groźna dla zdrowia, choćby z powodu odwodnienia i utraty elektrolitów. Stąd też nie należy jej bagatelizować.

Być może także ten materiał okaże się przydatny, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/jakim-chorobom-towarzyszy-bol-brzucha-z-lewej-strony.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.