Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić z tą biegunką trwającą 2 tygodnie?

Witam od 2ch tygodni mam biegunke , i jeszcze w dodatku boli mnie po lewej stronie pępka , mam takie wypukłe... Nie mam apetytu i ciegle jestem zmeczona. Zastanawiam czego moze to być przyczyną moze jakies zatrucie... Potrafie isc do toalety 5-6 razy dziennie Prosze o jakąs rade
KOBIETA, 27 LAT 3 miesiące temu

Przygotowania do badania endoskopowego

Badanie endoskopowe wykonywane jest w celu oceny stanu narządów wewnętrznych. Jak należy przygotować się do takiego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli biegunka trwa już 2 tygodnie, a dolegliwości nie ustępują, to nie powinna Pani zwlekać z konsultacjami lekarskimi. Przyczyn biegunki może być wiele, jednak te o charakterze infekcyjnym nie powinny trwać tak długo, a jeśli tak się jednak dzieje – konieczne jest wdrożenie leczenia.

Ponieważ jednak wspomina Pani o bólu brzucha z lewej strony w okolicy pępka, to może to wskazywać na zapalenie uchyłków, które to może przebiegać właśnie z biegunką, a niekiedy z zaparciami spowodowanymi niedrożnością jelit. Nierzadko towarzyszy chorobie gorączka.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/choroba-uchylkowa-jelit.

Proszę pamiętać, że niezależnie od przyczyny, przewlekła biegunka może być groźna dla zdrowia, choćby z powodu odwodnienia i utraty elektrolitów. Stąd też nie należy jej bagatelizować.

Być może także ten materiał okaże się przydatny, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/jakim-chorobom-towarzyszy-bol-brzucha-z-lewej-strony.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy