Dlaczego mam te bezbolesne kurcze mięśni?

Dzień dobry, od początku maja pojawiły się u mnie widoczne kurcze mięśni - bezbolesne. Pojawiają się różnie - czasami kilka razy dziennie, czasami nie ma ich wcale nawet kilka dni. Dwóch neurologów nie stwierdziło żadnych odchyleń w badaniu neurologicznym. Ja jednak bardzo panikuje - jestem osobą bardzo znerwicowaną. Widzę że gdy nie myślę o problemie to on zanika. Mam wrażenie, że te skurcze pojawiają się w trakcie albo po stresie-czy zaczynam się nakręcać i wyczekiwać ich pojawienia. Nie widzę żadnego osłabienia mięśni ani utraty siły. Bardzo boję się że to może być sla.albo sm i ta myśl nie daje mi żyć. Proszę o radę.

Najczęście skurcze są wynikiem zmęczenia, napięcia mięśni, forsownych ćwiczeń lub braku regularnej aktywności Często przy niedoborach elektrolitów i odwodnieniu

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ;Inne wyniki badań?? Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. ; sam opis badania to za mało .. i Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań; czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog