Dlaczego mam te bóle okolicy podbrzusza?

Dzień Dobry, chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną uczucia bólu w okolicy krocza i podbrzusza, który pojawia się czasem gdy dotykam jakiegoś określonego przedmiotu lub pomyślę o nim przykładowo zegarek który nosiłem nie powodował tego dyskomfortu ale gdy oderwał się kawałek paska już odczuwałem, Telefon też ale po czasie przeszło. I tak było z innymi konkretnymi przedmiotami na które tak reaguje.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisane przez Pana objawy mogą mieć charakter psychosomatyczny. Zachęcamy więc Pana do kontaktu z psychologiem lub psychoterapeutą, który pomoże Panu zrozumieć przyczynę takich zależności. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to konieczne może być również wdrożenie farmakoterapii – w tym celu należy udać się do psychiatry.

Bóle psychosomatyczne są to dolegliwości odczuwane w ciele, które mają podłoże w psychice. Osoba cierpiąca na nie może odczuwać bóle różnych części ciała bez konkretnej przyczyny. Ważne jednak, aby w pierwszej kolejności wykluczyć inne przyczyny u lekarza rodzinnego. Jeśli badania nie wykażą żadnych nieprawidłowości, to wówczas można uznać, że bóle występują na tle nerwowym.

Więcej na temat zaburzeń psychosomatycznych można przeczytać w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-psychosomatyczne.

Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.