Dlaczego mam te bóle podbrzusza po prawej stronie?

Witam. W 2019 roku trafiłam z bólem brzucha po prawej stronie i zostałam zdiagnozowana z torbielem jajnika. Zmagam się również z bolesnymi miesiączkami. Ostatnio pobolewa mnie brzuch po prawej stronie w okolicach pępka albo i odrobinę niżej i jest kłujący. Pomagają leki przeciwbólowe, nie mam żadnych problemów tylko boli mnie, jak się to miejsce "naruszy" i jak więcej moczu się nabierze. Brzuch mnie ogolnie boli na dni plodne, ale dawno mi sie dni plodne skończyły. 13 czerwca mam mieć okres, ale nie jest to pewne - mam nieregularne miesiączki Miałam robione badania krwi i moczu - żelazo 20 wynik. Matrwi mnie CRP które ma wynik 10. Co mi jest? Martwię się o ten brzuch i sie mecze dluzszegl czasu. Mam wrażenie, ze jak sie poloze to sie w tym brzuchu przelewa.. Pulsuje mi jedna strona.. Nie mam pojecia co robic. Co to jest??!!

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

sytuacja, którą Pani opisuje jest złożona i koniecznie wymaga konsultacji lekarskiej. Torbiel jajnika to przypadłość, która najczęściej bywa leczona hormonalnie lub przez zabieg usunięcia, po którym mogą jednak nastąpić nawroty. Ta kwestia wymagałaby konsultacji ginekologicznej.

Bolesne miesiączki również są niepokojącym sygnałem, który mógłby zostać wyjaśniony dzięki zleconym badaniom, mogą one mieć związek ze wspomnianą torbielą. Bóle brzucha po prawej stronie mogą mieć podłoże ginekologiczne, ale również związane z chorobami jelit.

Pani wynik CRP jest podwyższony, co wskazywałoby na stan zapalny w organizmie.

Wszystkie powyższe przesłanki sugerują, że dobrze byłoby zgłosić się do lekarza. Tymczasem proponujemy lekturę artykułów na tematy przez Panią poruszone:

https://portal.abczdrowie.pl/bolesne-miesiaczki-u-kobiet

https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-jajnika

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia

https://portal.abczdrowie.pl/stan-zapalny-w-organizmie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.