Dlaczego mam te częste infekcje mając 24 lata?

Nie rozumiem co się dzieje z moim organizmem od kiedy zmieniłam prace w której miałam kontakt z pracownikami na prace usługowa czyt. Stylistka paznokci non stop mam rożnego rodzaju infekcje i choroby już 2 razy w przeciągu 3,5 miesiąca miałam zapalenie zatok przy tym opryszczka wargowa , swędzące uczulenie na dłoni które raz schodzi raz się pojawia . Nawet ostatnio dołapała mnie infekcja intymna ( ale jeżeli o to chodzi dowiedziałam się od ginekologa ze po antybiotyku który przyjmowałam na zapalenie zatok często pojawiają się infekcje przez wytrawienie flory bakteryjnej ) nigdy nie miałam wcześniej takich problemów . Chorować zdarzyło mi się raz na 2 lata zwykle kliku dniowe przeziębienie a teraz nie mogę się z niczego wyleczyć .

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak słusznie Pani zauważyła częstotliwość zachorowań zwiększyła się w momencie zmiany pracy. Do tej pory miała Pani kontakt jedynie ze współpracownikami, a w aktualnej pracy spotyka Pani dużo więcej nowych osób każdego dnia.

Najprawdopodobniej więc kontakt z wieloma osobami – również zainfekowanymi powoduje częste infekcje u Pani. W takiej sytuacji warto by było rozważyć przyjmowanie suplementów wspierających układ odpornościowy. Proszę również wykonać kontrolne badania, aby sprawdzić aktualny stan zdrowia.

Podobne pytania można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czeste-infekcje-po-rozpoczeciu-nowej-pracy-z-nowymi-ludzmi,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czeste-infekcje-i-praca-w-chlodni,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czeste-infekcje-a-antybiotykoterapia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.