Dlaczego mam te drętwienia i zawroty głowy?

Witam Mam takie pytanie, od dłuższego czasu źle się czuję, jest mi słabo, kręci mi się w głowie. Mam uczucie jakby jakiś przedmiot utkwił mi w gardle. Ostatnio wieczorem jadąc samochodem poczułam się bardzo źle, zaczęła mi drętwieć głowa, poczułam się słabo, następnie w przeciągu kilku minut wykręcił mi ręce ,dretwiały mi nogi i całe ciało. zaczęłam bełkotać ponieważ czułam jak paraliżuje mi twarz po wezwaniu pogotowia lekarka stwierdziła że to są objawy nerwicy na ,następny dzień lekarz pierwszego kontaktu również stwierdził że to co mi się przytrafiło to objawy nerwicy pani doktor przepisała mi leki na uspokojenie oraz magnez i potas czy ktoś może mi odpowiedzieć czy faktycznie takie są objawy nerwicy. Dodam jeszcze ze choruję na cukrzycę, cukier byk w normie, wyniki wszystkie tez są OK

Opisane przez Panią zdarzenia nie wykluczają obecności u Pani obok cukrzycy także tzw. nerwicy z konwersją somatyczną o cechach tężyczki. Obecność tężyczki można potwierdzić w oparciu o badania dodatkowe krwi na poziom wapnia zjonizowanego oraz pełnego jonogramu z oceną stężenia obok wapnia, także magnezu, sodu, potasu i fosforu. Ponadto warto sprawdzić we krwi poziom parathormonu oraz hormonów dot. tarczycy : fT3, fT4 i TSH. Uzupełniającym badaniem w tym kierunku jest próba tężyczkowa EMG wykonywana w pracowni neuroelektrofizjologii. O ile tężyczka miałaby u Pani charakter nerwicowy, czyli czynnościowy, to zwraca się w niej uwagę na prowokowanie jej napadu stanem silnych emocji, którym towarzyszą zaburzenia oddychania ( często oddech przyspieszony i płytki z towarzyszącym lękiem ). Taki mechanizm patofizjologiczny wywołuje chemiczne skutki: zasadowicę we krwi oraz wtórnie dochodzi do spadku poziomu wapnia, zwłaszcza zjonizowanego we krwi. W konsekwencji pojawiają się opisane wielomiejscowe objawy czuciowe i ruchowe. W leczeniu farmakologicznym stosuje się obok preparatów uspokajających, magnezu, przede wszystkim wysokie dawki wapnia oraz dodatkowo witaminę D3. Sposób postępowania z tymi lekami oraz interpretację wyników wskazanych badań może przeprowadzić, po osobistym Pani przebadaniu, lekarz specjalista neurolog w ramach konsultacji.