Dlaczego mam te duszności i ziewanie?

Witam! Od kilku dni (ok. 5-7) odczuwam silne duszności. W ciągu tych kilku dni paliłam pare papierosów (ok 2-3 dziennie), jednak od trzech dni już nie palę. Biorę hydroksyzynę 25mg oraz asentre - wcześniej 1,5 tabletki, a od dzisiaj 2. Dużo się dzieje ostatnio w moim życiu prywatnym, zmagam się również z mocnymi stanami lękowymi, stanami depresyjnymi. Zastanawiam się, czy moje objawy (duszności, uczucie potrzeby ciągłego ziewania) mają związek z moimi problemami psychicznymi, czy też mogą mieć związek z czymś innym. Proszę.o odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak najbardziej wymienione przez Panią objawy, a więc duszności oraz uczucie potrzeby ciągłego ziewania mogą mieć związek ze stanem psychicznym oraz problemami natury psychicznej.

Silne stany lękowe oraz stany depresyjne mogą wzmagać takie objawy, jak: duszności, kołatanie serca, przyspieszone bicie serca czy nadmierną potliwość. Ponadto zażywane przez Panią leki mogą również wywoływać nadmierną senność, która jest jednym z działań niepożądanych leku Asentra. Proszę więc skonsultować dane dolegliwości z lekarzem prowadzącym. Być może konieczna będzie zmiana leków lub ich dawkowania.

Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uczucie-dusznosci-a-stany-lekowe, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-stany-lekowe-i-dusznosci, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stany-lekowe-szybsze-bicie-serca-i-dusznosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.