Co zrobić z tymi dusznościami?

Dzień dobry Zastanawia mnie dlaczego czasem pojawia się u mnie coś takiego, że dostaję coś na rodzaj duszności. Nawet ubrania mnie wtedy irytują i mam ochotę je z siebie zrzucić, nie wspominając już o dotyku innych osób. Dostaję w takich momentach jakiegoś ataku, zazwyczaj dzieje się tak gdy za długo przebywam obok kogoś blisko (np. przytulając się z chłopakiem). Cierpię na stany depresyjne.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinna Pani udać się do specjalisty zdrowia psychicznego. W pierwszej kolejności może to być psycholog lub psychoterapeuta, gdyż opisane przez Panią dolegliwości mają najprawdopodobniej podłoże psychologiczne – zwłaszcza, że jak sama Pani wspomina – cierpi Pani na stany depresyjne. Ataki duszności mogą być z nimi związane.

Jeśli więc nie jest jeszcze Pani pod opieką psychologiczną, należałoby to zmienić. Trudno powiedzieć, jaka jest przyczyna występowania takich ataków, gdyż jest to bardzo szeroki temat, który wymaga zagłębienia się. Specjalista z pewnością Pani pomoże.

Jeśli natomiast okaże się, że objaw ten nie ma związku z czynnikiem psychicznym, proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ataki-dusznosci, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-te-ataki-dusznosci-to-wynik-uzaleznienia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/depresja-i-nerwica-a-ataki-leku-i-dusznosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Dzień dobry,

Biorąc pod uwagę Pani wypowiedź wydaje się, że dolegliwości mają podłoże psychiczne. Jeżeli jest już Pani pod opieką psychiatry lub psychologa, proszę zwrócić uwagę na opisywane stany. Jeżeli jednak dotychczas nie skorzystała Pani z profesjonalnej pomocy, zachęcam do konsultacji z psychiatrą. Proszę pamiętać, że skierowanie nie jest wymagane.