Dlaczego mam te silne skurcze podczas miesiączki?

Dzień Dobry Mam 50 lat , regularne miesiączki Wczoraj dostałam okres , dziś mam strasznie bolesne skórcze, przedewszystkim podorzusza , krzyży Bywały podobne sutuacje , ale dało się wytrzymać i przetrwać Przy pomocy tabletek (1 dzień) Teraz ból jest nie do zniesienia - skórcze są BARDZO MOCNE, kilkuminutowe, Tak na przemian Proszę o pomoc i radę Pozdrawiam

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

bóle miesiączkowe są fizjologicznym objawem i wiele kobiet na nie się skarży. W Pani przypadku, gdy miesiączkuje Pani regularnie, a ból jest bardzo silny, to trzeba zastanowić się nad jego przyczyną. Z Pani relacji wynika, że jeden dzień radziła sobie za pomocą leków przeciwbólowych. Niestety, kolejnego pojawiły się bardzo silne skurcze, które trwają nawet kilka minut. To co może Pani zrobić w tym momencie to przyjmowanie leków rozkurczowych. Następnie konieczne będzie zapisanie się na jak najszybszą wizytę u ginekologa. Lekarz wykona badanie ginekologiczne, a także USG co pozwoli w pierwszej kolejności ustalić, czy są obecne zmiany w drogach rodnych w postaci mięśniaków, torbieli czy nadżerek. Dodatkowo warto wykonać badania hormonalne, aby sprawdzić czy są jakieś wahania, które też mogą przekładać się na występowanie takich objawów. Nie wspomina Pani, czy pojawiają się może już objawy menopauzy. Niewykluczone, że taki stan rzeczy jest spowodowany rozpoczynaniem się okresu przekwitania, w którym mogą pojawiać się także inne objawy jak poty, nieregularne krwawienia itp. Z tego też względu zachęcamy do szybkiego kontaktu z lekarzem, aby zmniejszyć te uporczywe dolegliwości. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-zwalczac-bole-menstruacyjne

https://portal.abczdrowie.pl/bolesne-miesiaczki-u-kobiet

https://zdrowie.parenting.pl/przyczyny-bolu-w-podbrzuszu

https://portal.abczdrowie.pl/leki-przeciwbolowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.