Dlaczego mam te silne skurcze podczas okresu?

Mam 18 lat, mam problem z bólem menstruacyjnym i miednicy. W czasie okresu mam silne skurcze np. gdy idę a go dostanę muszę się zatrzymać gdyż nie jestem w stanie dalej pójść i ból promieniuje aż do ud. Okresowi towarzyszy również biegunka. W czasie trwania oraz po jego zakończeniu doskwiera mi ból miednicy dość nie przyjemny bo nie potrafię z nim spać. Czy powinnam udać się w najbliższym czasie do specjalisty ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

bóle miesiączkowe dotyczą wielu kobiet, przyjmuje się, że niektóre z nich są niejako wpisane w naturę, inne powinny być konsultowane z lekarzem, ponieważ mogę być związane z poważniejszymi dolegliwościami. Wydaje się, że objawy, które Pani opisuje warto skonsultować z lekarzem ginekologiem, ponieważ skutecznie utrudniają one Pani życie i zabierają komfort funkcjonowania. Wizyta w gabinecie ginekologicznym, rozmowa, ustalenie możliwych przyczyn bólu pozwoliłaby na zastosowanie środków łagodzących, a może nawet niwelujących ból. Dlatego warto nie zwlekać i umówić się na wizytę u specjalisty. Tymczasem zachęcamy Panią do zapoznania się z artykułami poniżej, w których znajdzie Pani także domowe sposoby na łagodzenie bolesnych miesiączek. Życzymy zdrowia!

https://portal.abczdrowie.pl/jak-zwalczac-bole-menstruacyjne

https://portal.abczdrowie.pl/menstruacja-sposoby-na-bolesne-miesiaczki

https://zdrowie.parenting.pl/jakie-objawy-cyklu-miesiaczkowego-powinny-cie-zaniepokoic

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.