Dlaczego mam te trzęsienia rąk w euforii?

Chciałabym prosić o odpowiedz do jakiego specjalisty mam się zgłosić z objawami takimi jak: jąkanie (nigdy się nie jąkałam), coraz mniej wyraźna mowa, trzęsienie się w momencie euforii, ekscytacji czy nerwów, trzęsienie rąk w momencie gdy muszę coś przy kimś zjeść ( nie dotyczy bliskich osób). Mam wrażenie że chodze ciągle spięta. Mam 26 lat, zmiany te występują u mnie od około 2 lat, jąkanie nastąpiło w momencie zmiany pracy, która lubię ale jest stresujaca, zauważyłam tez iż mówię mniej wyraźnie, nigdy nie miałam z tym problemu. Czasami nie jestem w stanie napić się przy kimś z kubka bo czuje ze bede się trzęsła. W bliskiej rodzinie tj. rodzice,dziadkowie miałam przypadki raka, udaru, stwardnienia rozsianego. Proszę o odpowiedz do jakiego specjalisty się udać. Powyższe objawy występują u mnie coraz częściej, są na porządku dziennym. Jakie badania wykonać?

Witam! Wyraźny wpływ emocji nakazuje skontaktować się ze specjalistami od tych rzeczy, czyli psychiatra, psycholog, psychoterapeuta. Po wstępnej ocenie zaproponują najwłaściwszą drogę wyjścia i radzenia sobie w sytuacjach stresowych. Być może zajdzie konieczność wsparcia psychoterapii lekami p/lękowymi, a może to zrobić jedynie lekarz, czyli psychiatra. Zwlekanie z próbą rozwiązania problemu nie jest korzystne i może doprowadzić do pogłębienia lub utrwalenia dolegliwości. Powodzenia W. Łuczkowski.