Dlaczego mam te uciski w gardle?

Od stycznia mam problemy z nabraniem powietrza i czuje ucisk w gardle mialam robione badania spirometrie badania wyszly okey w plucach wykryto drobne zwapnienia ale lekarz nie przejął sie tym za bardzo nie doslam zadnych leków ani innych badań ten problem pojawil sie po przeziebieniu a dokladniej kaszlu. W miedzyczasie wykryto u mnie bakterię pylorii nie wiem do jakiego lekarza mam sie udać czy winika to ze stresu czy bardziej iść w kierunku kardiologi proszę o pomoc

Konieczna będzie eradykacja Helicobacter pylorii, czyli przeprowadzenie leczenia mającego na celu wyeliminowanie bakterii z Pani organizmu. Leczenie może poprowadzić lekarz POZ.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

odnosząc się do problemów z uciskiem w gardle, może to świadczyć o tzw. globus histericus, czyli po prostu guli w gardle. Ma ona związek z zaburzeniami na tle nerwowym i często dotyka osoby, które są podatne na stres.

Problem ucisku może być też związany z refluksem żołądkowym, który z kolei często występuje przy zakażeniu Helicobacter pylorii.

Co do reszty przypadłości, powinna Pani rozpocząć leczenie, które pozbędzie się bakterii Helicobacter pylorii z organizmu. Polega ono głównie na farmakoterapii, w której stosuje się m.in. antybiotyki i inne bakteriobójcze preparaty. Pomocna jest również lekkostrawna dieta, którą wdraża się podczas leczenia lekami.

Zalecamy skontaktowanie się z lekarzem internistą, który będzie mógł poprowadzić leczenie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z treściami publikowanymi na naszej stronie, z których dowie się Pani więcej o opisywanym problemie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/refluks-a-dodatni-test-na-obecnosc-helicobacter-pylori

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.