Refluks a dodatni test na obecność Helicobacter Pylori

witam mam problem nwm co mam myslec mialem przeprowadzono gaskostropie i spoczatku tets ureazowy byl ujemny po 24 godzinach zafarbil sie na rozowo czyli mam helicopter pylori dodm ze w gaskostropi wyszedl mi lekki refluks

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Przy objawach choroby refluksowej i obecności bakterii helicobacter pylorii wskazana jest jej eradykacja. Proszę o kontakt z lekarzem, który zlecił badanie celem ustalenia zastosowania leczenia (najczęściej IPP oraz specyficzna antybiotykoterapia). Pozdrawiam