Dlaczego mam te wahania wagi?

Od paru miesięcy mam problem ze swoją wagą która raz opada w dół a raz rośnie w górę Jestem osobą młodą nie ćwicze, nie stosuję żadnej diety przy czym nie objadam się i nie jem dzień w dzień fast food oraz się nie głodzę. Pracuję jako kelner więc ruchu mam co niemiara Od paru miesięcy waga waha się pomiędzy 50 parę do nawet 60 kg, cyklicznie jest niższa za chwilę wyższa i znów opada ona w dół. jest to bardzo uciążliwe ponieważ tkanka tłuszczowa składa się zazwyczaj tylko i wyłącznie na szyi podbródku i dole brzucha co jest dość irytujące Robiłam badania pod kątem tarczycowym lecz wyszły w normie choć wynik był niski, lekarz stwierdził iż wszystko jest w porządku i nie ma potrzeby zażywania żadnych leków czy suplementów wspomagających tarczycę Nie wiem gdzie dalej z tym problemem się udać czy raczej dietetyk czy specjalista ponieważ w mojej rodzinie genetycznie jest problem z tarczycą u kobiet, niedoczynność tarczycy ma babcia, mama i prababcia Bardzo proszę o poradę i pozdrawiam

Jeśli te wahania wagi występują co kilka tygodni to rozwiązanie jest proste. Proszę schować wagę do szafy i wyciągać ją tylko raz w miesiącu 1-go każdego miesiąca i się ważyć. Wskazane byłoby zakupienie dużego lustra do łazienki i stwierdzanie codziennie jaka z pani zajebista laska jest. Problem byłby internistyczny jeśli waga ciała z miesiąca na miesiąc systematycznie by rosła lub spadała. Natomiast jeśli próba lustra nie pozwalałaby pani sobie mówić, ze jest pani ok to wtedy wskazana byłaby wizyta u psychologa. Pozdrawiam. PS. Po szanownej babci to można odziedziczyć rodzinny medalik lub wrodzone poczucie humoru, ale raczej nie chorobę tarczycy.