Dlaczego mam ten ból pochwy?

Problem polega na tym, iż mimo dużego nawilżenia pochwy za każdym razem pojawia się ból podczas gdy penis wchodzi do pochwy, kiedy wejdzie cały, po paru ruchach ból ustępuje, nie mam infekcji, członek partnera jest dość standardowej wielkości, dodam że po orgazmie lechtaczkowym rownież jest ból na początku wprowadzenia członka.Jestem w związku od 3 lat i mam duże libido, zależy mi by poznać możliwa przyczynę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ból przy próbie podjęcia stosunku nazywany jest dyspareunią i może mieć wiele przyczyn. W Pani przypadku te organiczne można wykluczyć. Skoro ból ustępuje to niewykluczone, że problemy ze współżyciem mają podłoże pozafizjologiczne.

Warto zgłosić się do ginekologa – konieczne jest wykluczenie infekcji pochwy, a także nieprawidłowości w budowie narządu rodnego. Do mogących powodować trudności i ból w czasie seksu schorzeń należą m.in.: zapalenie przedsionka pochwy, chlamydioza i inne zakażenia dróg rodnych.

Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-odczuwam-ogromny-bol-podczas-stosunku oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-bole-podczas-seksu.

Następnym krokiem powinna być wizyta u seksuologa lub psychologa.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bol-podczas-stosunku,

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.