Dlaczego mam to drętwienie nóg po izolacji?

Po covidzie w 8 dobie izolacji zaczęły mi się drętwienia rąk nóg twarzy ciągle zmęczenie niepokój natłok myśli paniczny strach neurolog stwierdził że wszystkie odruchy prawidłowe.. Psychiatra zapisał seronil 20mg. Kazał zbadać tarczyce mam wyżej normy możliwe że to tarczyca ma wpływ na mój stan? Czekam na wizytę Nigdy nie miałam problemów z psychika zawsze pozytywnie nastawiona do życia.. Proszę o opinię.

Szanowna Pani,

Niedoczynność tarczycy może dawać objawy pełnej depresji. Dobrze, że jest Pani pod opieką lekarską - endokrynolog dysponując Pani wynikami może również wykluczyć lub potwierdzić Hashimoto. Życzę Pani spokoju wobec własnego stanu zdrowia - zarówno zespół covidowy daje sporo objawów neurologicznych, jak i układ hormonalny ma wpływ na Pani samopoczucie i odczuwane objawy. Najważniejszy będzie właściwy dobór leków i regularne badanie się.

Życzę Pani dużo zdrowia.

To raczej typowe objawy pocovidowe,może też nasilane przez zaburzenia czynności tarczycy,chociaż nie podaje Pani dokładnych wyników.Powinno to ustapić po leczeniu.