Dlaczego mam to krwawienie po usunięciu jajowodu?

4 dni temu miałam laparoskopowe usunięcie prawego jajowodu. Od początku mialam delikatne płacenia, teraz jestem juz w domu a krwawienie jest obfitrze i żywo czerwone. Za 3 dni powinnam mieć miesiączkę, ale lekarz powiedział, że nie będę jej miala. W takim razie ile może trwać takie krwawienie i jaka intensywność nie powinna mnie martwic ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

krótkotrwałe plamienie po takim zabiegu jest normalne, ale obfite i żywoczerwone krwawienie jest niepokojące i może sugerować komplikacje. Intensywność krwawienia zależy indywidualnie od każdego przypadku, ale jeśli będzie bardzo obfite i trwa dłużej niż kilka dni, to zalecamy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Co do braku miesiączki, to jest to normalne, ponieważ zabieg może wpłynąć na cykl menstruacyjny.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, od którego odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienia-i-plamienia-po-podwiazaniu-jajowodow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.