Dlaczego mam twarde grudki w pachwinach?

Oddluzeszgo czasu w okolicach obydwu pachwin wyczuwam sporo twardych grudek, są raczej twarde wielkości opuszka palców. Czasami czuję lekki ból w prawej pachwinie. Ostatnimi czasy miałem stwierdzoną heligobacterie, pol roku temu badana morfologia z rozmazem i wwzystkie wyniki w normie, miesiąc temu morfologia i również wszystkie wyniki dobre. Mam problem z jednym zębem i zatokami oraz ciągnie mnie delikatnie z prawej strony szyji. Samopoczucie średnie. Dużo stresu i nerwów. Jestem za granicą i będę w domu za około 1,5 tygodnia. Co robić? Martwić się czy podejść na spokojnie do tematu.

Redakcja abcZdrowie

Witamy, w odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie, chcielibyśmy zachęcić do skontaktowania się z Pańskim lekarzem prowadzącym lub specjalistami z następujących dziedzin: radiologia, gastrologia lub laryngologia. Opisywane przez pana dolegliwości mogą mieć związek z różnymi jednostkami chorobowymi. Biorąc pod uwagę opisywane przez Pana wyczuwalne grudki w obrębie pachwin, możliwe, że konieczne będzie przeprowadzenie badań obrazowych typu USG lub innych, które zaleci lekarz. Ponadto powiększenie węzłów chłonnych szyi faktycznie może mieć związek z problemami stomatologicznymi lub laryngologicznymi (wspomina Pan o dolegliwościach zatok). Niemniej jednak wymieniane przez Pana objawy wymagają dokładniejszej diagnostyki. Badania krwi, które Pan wykonał były prawidłowe ale możliwe, że jeszcze trzeba będzie je powtórzyć i wykonać szerszy panel testów. Jeśli chodzi o sytuacje stresowe, które Pana spotykają, to mogą one także rzutować na intensywność Pańskich objawów. W związku z powyższym konsultacje lekarskie na pewno są wskazane i pomogą ustalić przyczynę tych dolegliwości a także lekarz będzie mógł dobrać Panu odpowiednie leczenie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/powiekszone-wezly-chlonne-szyi-przyczyny-leczenie, https://portal.abczdrowie.pl/powiekszone-wezly-chlonne-infekcje-choroby-autoimmunologiczne-reakcja-na-leki, https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-pachwinie-co-oznacza-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.