Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego miewam te krwawienia z odbytu w wieku 27 lat?

Dzień dobry , od pewnego czasu około roku zdarzaja mi się krępujący problem - co jakiś czas widzę świeża krew po oddaniu stolca krew pojawia się ja papierze toaletowym lub czasem w muszli (nie jest jej dużo) zdarza się tak najczęściej kiedy stolec jest duży i twardy wtedy czuje ukłucie przy jego oddawaniu i pojawia się krew problem nie występuje przy luźnym stolcu. Co powinienem zrobić jak postępować ? Dziekuje za odpowiedzi
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 2 miesiące temu

Od czego zależy wybór metody leczenia hemoroidów?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli widzi Pan związek pomiędzy zaparciami i twardym stolcem, oddawanym z trudem a krwawieniem z odbytu, to bardzo prawdopodobne, że wynika ono z podrażnień i uszkodzeń mechanicznych śluzówki spowodowanych właśnie taką postacią stolca.

O innych możliwych przyczynach pojawienia się krwi przy wypróżnieniu przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-kale-przyczyny-badanie.

Sugerowałabym zmianę diety i zwiększenie ilości spożywanej wody w ciągu dnia, może Pan także pić napar z siemienia lnianego, który ma działanie ochronne – powleka ścianki jelit, przeciwdziałając ich uszkodzeniom. Dodatkowo warto zgłosić się do internisty – badanie per rectum powinno wykluczyć zmiany w obrębie odbytu.

Być może także ten materiał Pana zainteresuje, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/zaparcia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy