Dlaczego moja miesiączka się tak przedłuża?

Dzień dobry mam 32 lata mam problem z miesiaczka którą się przedłuża do 14 dni z pochwy wydziela się taka dziwna wydzielina czerwono brązowa byłam u ginekologa to nie dostałam odpowiedzi co z tym zrobic została pobrana cytologia czekam na wynik może coś to wyjaśni zaczynam się tylko denerwować z badania dopochwowego nic nie wykazało nieprawidłowego.
KOBIETA, 33 LAT 2 miesiące temu

Krwawienie i ból w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

w niektórych sytuacjach cytologia pozwala na dokładniejsze opisanie stanu zdrowia układu rozrodczego. Zwykłe badanie ginekologiczne może sprawdzić, czy fizykalnie jest wszystko w porządku, jednak cytologia służy zbadaniu, czy w próbkach nie ma np. jakiegoś wirusa.

Przedłużająca się miesiączka nie zawsze jest powodem do niepokoju, jednak czasami może nas ostrzec przed zaburzeniami w układzie rozrodczym. Do najczęstszych przyczyn zbyt długiego krwawienia miesiączkowego należą przede wszystkim: zaburzenia hormonalne, polipy i mięśniaki macicy, endometrioza oraz choroby nowotworowe.

Uspokajamy jednak, ponieważ dopiero po cytologii można postawić jaśniejszą diagnozę. Najczęściej w takich sytuacjach za wszystko odpowiadają zaburzenia hormonalne, na które stosuje się odpowiednią farmakoterapię.

Jeżeli cytologia nie przyniesie odpowiedzi, to może Pani wykonać jeszcze ogólne badanie krwi, badanie hormonalne i USG.

Więcej na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-moja-miesiaczka-sie-teraz-przedluza

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przedluzajace-sie-krwawienie-miesiaczkowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty