Dlaczego moja waga spada i mam kłucia w brzuchu?

Dzień dobry, mam pytanie (bo już odchodzę od zmysłów, a "Google Doctor" zdiagnozował kilka nowotworów i innych ciekawych chorób). Od tygodnia cierpię na bóle nadbrzusza, głównie promieniujące do prawego boku, dodatkowo kłucie w jelitach - różne miejsca, głównie jednak prawa strona, zwiększona ilość wydalanych gazów (szczególnie rano), stolec o żółtym zabarwieniu (widocznym głównie na samym papierze) śluz. 1,5 miesiąca temu badania morfologia ALAT ASPAT GGTP bilirubina - w normie (wtedy też się pojawił żółtawy stolec, ale po kilku dniach wrócił do normy). Spadek wagi, lecz nie wiem, czy przez to, że po prostu ze stresu i nerwów brak mi apetytu. Nudności pojawiają się i znikają (nerwy?). Proszę o poradę, czy to może być coś poważnego? Czekam obecnie na USG, ale termin jest odległy, a mnie nerwy wykończą do tego czasu. Z góry dziękuję za pomoc. Kobieta, lat 30

Takie objawy bardzo często są manifestacją nietolerancji i alergii pokarmowych lub celiakii (wbrew obiegowej opinii, to rozpoznanie najczęściej stawia się u osób dorosłych). Najłatwiejszą metodą diagnostyczną będzie wykluczanie dużych grup produktów (np. zawierających białka mleka krowiego czy gluten) i obserwacja reakcji organizmu (zarówno po ograniczeniu, jak i ponownym włączeniu do jadłospisu). Warto też zainwestować w gastro (z testem w kierunku H. Pylori i pobraniem wycinków z dwunastnicy) i kolonoskopię.