Dlaczego moje dziecko nie chce pić mleka?

Witam mam 9 miesięcznego synka . Od kilku dni niechce pić mleka wypija 2 butelki A przedtem wypijał 6/7 na dzień , dostał katar .. robiłam inhalacje katar odciagalam byłam pewna że od ząbków bo strasznie marudny i ząbkuje A jak wychodziły pierwsze ząbki to też nie chciał pić mleka od 3 dni łapał się za uszko ale tylko z 2 , 3 razy na dzień A dzisiaj od rana łapie się za uszko , ciągnie, kładzie się na to uszko.. dodam że nie gorączkuje. Czy jechać do szpitala czy poczekać do poniedziałku .. nie wiem czy to od ząbków czy ma zapalenie ucha

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane przez Panią zachowanie dziecka wskazuje na infekcję, która wymaga interwencji pediatry, a w przypadku gdy jest to niemożliwe – udania się na szpitalną izbę przyjęć.

Niepokojący jest brak apetytu, który utrzymuje się od kilku dni – niestety w przypadku tak małych dzieci niechęć do mleka może prowadzić do odwodnienia. Warto więc podawać dziecku wodę – w przeciwieństwie do mleka czy pokarmów stałych jest niezbędna podczas choroby. Tutaj więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/odwodnienie-u-niemowlat.

Łapanie się za ucho przez dziecko wskazuje na to, że synowi dokucza ból – prawdopodobnie konieczne jest zaordynowanie antybiotyku najszybciej jak to jest możliwe. Szczegółowo o zapaleniu ucha u dzieci traktuje ten artykuł, proszę się z nim zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-zapalenie-ucha-u-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.