Dlaczego moje pulsy są takie wysokie?

Mam wysoki puls nawet do 190 , skoki ciśnienia raz wysokie raz niskie, kolatanies serca. Wizyte w poradni mam za 2 lata, w prywatnych gabinetach tez są długie kolejki. Nie wiem,czy z tą przypadłością mogę tak długo czekać?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

prawidłowy puls powinien wynosić od 60 do 100 uderzeń serca na minutę. U osoby w Pani wieku prawidłowy pomiar powinien wynosić około 60. Jeżeli zostały zauważone skoki tętna do 190, to powinna Pani jak najszybciej udać się do lekarza, nie czekając na wizytę za 2 lata, ponieważ taki problem może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Częstoskurcz serca, zwany tachykardią powoduje wiele groźnych schorzeń, należą do nich między innymi: wady serca, niewydolność układu oddechowego, nadczynność tarczycy, anemia czy nawet nerwica. W połączeniu z kołataniem serca i skokami ciśnienia, taka zmiana prawdopodobnie sygnalizuje jakieś negatywne zmiany w obrębie Pani serca.

Ponownie apelujemy, aby możliwie natychmiast odbyła Pani wizytę u kardiologa, który może przeprowadzić odpowiednie badania i postawić jednoznaczną diagnozę.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem poświęconemu Pani problemowi:

https://portal.abczdrowie.pl/tachykardia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.