Dlaczego muszę nagle oddawać mocz po alkoholu?

Gdy wypiję choć trochę alkoholu( jakiego kolwiek-nie pije piwa), to w ciągu kilku minut muszę bardzo mocno oddać mocz. Mniej więcej w ten sam sposób jak to się dzieje przy kamicy nerkowej. Tylko po alkoholu przechodzi mi to po niecałym dniu. Zaczęło się to dopiero nie dawno( jakoś 3 -4 miesiące temu). A piję od znacznie dłuzszego czasu.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

nagła i częsta potrzeba oddawania moczu po spożyciu alkoholu jest zjawiskiem dość powszechnym. Dochodzi do tego z powodu odwodnienia organizmu i braku możliwości przyjmowania dużej ilości wody przez nerki, co skutkuje ciągłymi wizytami w toalecie.

Taki efekt spowodowany jest blokowaniem uwalniania przez alkohol hormonu wazopresyny. Odpowiada on bowiem za dotarcie do nerek i zmuszenia ich do zatrzymania większej ilości wody w organizmie. Gdy jest blokowany, nawet pomimo przyjmowania płynów nerki ich nie zatrzymują, co często kończy się pilną potrzebą oddania moczu.

Jeżeli jednak taki stan nie występował wcześniej, a teraz pojawia się regularnie, zalecamy uważną obserwację występujących kłopotów. Może się Pani również umówić na konsultację urologiczną, a w razie potrzeby wykonać odpowiednie badania (analiza moczu i USG. układu moczowego).

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym schorzeń, przy których występuje częstomocz:

https://portal.abczdrowie.pl/czeste-oddawanie-moczu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty